All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ 500kg fibc jumbo bags ] match 36 Products.
Big Bag FIBC with 2 Lifting Loops and 500-2500kg Lifting Capacity Made from Durable Polypropylene
| MOQ: | 500pcs |
|---|---|
| Certificates: | ISO, SGS, Etc. |
| Lifting Capacity: | 500-2500kg |
2500 LBS Big Bag FIBC Heavy-Duty Solution for Large-Scale Material Packaging
| Weight: | 1.5kg |
|---|---|
| Color: | White |
| Top Option: | Filling Spout |
1000kg 2200lbs Heavy Duty Big Bag Jumbo FIBC Ton Bags
| Contruction: | Circular |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs To 3000lbs |
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
500KG TYPE C groundable conductive big baffle bags for dry flammable goods
| Capacity: | 500KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
4400lbs Blue Fibc Anti Static Bulk Bags Durable Solution For Packaging
| UV Protection: | Yes |
|---|---|
| Product Name: | Ungroundable Anti Sift Anti Static Bulk Bags |
| Size: | 35 X 35 X 50 Inches |
1000kg Un Certified Bulk Bags Woven PP Laminated Fabric
| Material: | Woven PP |
|---|---|
| Product Name: | Big Bag With UN Certification |
| Safety Ratio: | 5:1 |
1500kg PP Jumbo Fibc 4 Loops Un Certified Bulk Bags
| Capacity: | 600KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
1 Ton Ventilated Fibc Bags Non Grounded Super Sack
| Product Name: | Non-grounded Big Bag |
|---|---|
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
| Ability: | Anti-static |
1000kg PP Woven Super Sack Bulk Bag Customized Logo
| Product Name: | Grounded Conductive Big Bag |
|---|---|
| Ability: | Anti-static |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
Custom Ventilated Bulk Bags , PP Woven Bag for Packing Firewood
| Product Name: | Upanel Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 35*35’’, 36*36’’,39*39", |
| Color: | White, Blue, |

