All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ 500kg fibc jumbo bags ] match 36 Products.
3000lbs Big Bag FIBC UV Stabilization for Safe and Secure Transportation
| Usage: | Transportation And Storage Of Bulk Materials |
|---|---|
| Safety Factor: | 5:1 |
| Customizable: | Yes |
UN Certified Jumbo Big Bag FIBC for Easy Loading and Unloading
| Color: | White |
|---|---|
| Customizable: | Yes |
| Uv Protection: | Yes |
SGS Approved Jumbo Bulk Bags for Heavy Load Capacity and Durability
| Safety Factor: | 5:1 |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Material: | Polypropylene |
4 Mil UV Stabilization 6OZ Big Bag FIBC Durable Solution for Industrial Packaging
| Uv Protection: | Yes |
|---|---|
| Moisture Proof: | Yes |
| Dust Proof: | Yes |
Anti Static Baffle Bag The Perfect Packaging Solution for Your Business Needs
| Dustproof: | Yes |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Baffle: | Yes |
6mil Thickness Ventilated Bulk Bags with UV Stabilization
| Dust Proof: | Yes |
|---|---|
| Top Option: | Filling Spout |
| Color: | White |
Container Big Bulk Jumbo Fibc Bags 1 Ton 1.5 Ton 2 Ton For Transporting 38*38*50"
| Contruction: | Circular |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs To 3000lbs |
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
Fertilizer Conductive UV Resistant Big Bag With Abrasion Resistance
| Material: | Conductive Fabric |
|---|---|
| Static Decay: | Less Than 0.5 Seconds |
| Resistance To Water: | Good |
Container Big Bulk Jumbo Fibc Bags 1 Ton 1.5 Ton 2 Ton With Nylon Webbing Lifting
| Contruction: | Circular |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs To 3000lbs |
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
4 Lifting Loops Jumbo Bag for Filling and Easy Lifting Demands
| Lifting Capacity: | 500-2500kg |
|---|---|
| Safety Factor: | 5:1 |
| Coating: | UV Resistant |

