All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ fibc bulk un big bag ] match 154 Products.
FIBC Bulk UN Big Bag Dangerous Goods Jumbo Bag 1000kg ASTM G 154-00
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
White Black Grey UN Big Bag 4 Colors At Most On One Side Printing
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
Virgin PP 2750lbs ASTM G154-00 UN Big Bag Fibc Container For Dangerous Goods
| Material: | 100% Virgin PP |
|---|---|
| Product Name: | Big Bag With UN Certification |
| Safety Ratio: | 5:1 |
White UN Big Bag FIBC with 1000kg Load Capacity Filling Spout and Customized Logo Printing
| Static Protection: | Yes |
|---|---|
| Color: | White |
| Load Capacity: | 1000kg |
ADR Virgin PP Woven UN Big Bag , U Panel Fibc Big Bag
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
One Ton Bulk Bag with CROHMIQ Fabric High-Efficiency UN Big Bag
| Uv Protection: | Yes |
|---|---|
| Safety Factor: | 5:1 |
| Load Capacity: | 1000kg |
UN Big Bag FIBC Big Bag with Top Filling Spout for Tote Handbag and Sports Sling Luggage
| Load Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Static Protection: | Yes |
| Corner Loops: | 4 |
UN Big Bag FIBC Bulk Bag with Blue Loop Color Filling Spout and Double Chain Stitching
| Static Protection: | Yes |
|---|---|
| Use: | Tote Handbag-sports Sling Lugage |
| Top: | Filling Spout |
UN Big Bag with 1000kg Load Capacity Anti-static Coating and Cross Corner Loops for Secure Transportation
| Load Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Coating: | Anti-static |
| Capacity: | 1000kg |
UN Big Bag FIBC with Double Chain Stitching Blue Loop Color and White Color for Secure Transportation
| Usage: | Transportation/Storage |
|---|---|
| Logo: | Accept Customized Logo Printing |
| Stitching: | Double Chain |

