All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ 1000kg fibc jumbo bag ] match 102 Products.
Big Bulk Pp Sack 1000kg FIBC Jumbo Bag For Cement
| Bottom Option (Discharge): | Customized |
|---|---|
| Loading Weight: | 500-3000kg |
| Product Name: | 100% Virgin PP |
FIBC Plastic Polypropylene 1.5 Ton Pp Woven Big Bags 1000KG Super Sacks Jumbo Bag
| Color: | White |
|---|---|
| Print: | With Or No |
| Capacity: | 3000lbs |
100% New Virgin PP Woven Big Bag, Jumbo Bag FIBC for Cement, Lime, Salt, Iron Ore, Silica
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
1.5 Ton Fibc Big Bag Bulk Cement Bag 1000kg Jumbo Bag
| Product Name: | PET Big Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 37*37’ |
| Color: | As Above Picture |
Food grade Flexible Intermediate Bulk Containers PP Woven Jumbo Bags FIBC
| Product Name: | Circular Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 35*35’’, 36*36’’, |
| Color: | Black, White, Blue, |
Jumbo Bags 1000kg Food Grade FIBC with anti-static liner UV treated
| Color: | White |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Certificate: | SGS/CPTC |
2000kgs Ventilated Multifunctional UN Big Bag With Print
| Material: | 100% Virgin PP |
|---|---|
| Product Name: | Big Bag With UN Certification |
| Safety Ratio: | 6:1 |
Blue Sift - Proofing Big Bag FIBC PP Woven Circular Jumbo Bags With Square Bottom
| Print: | Three Colors At Most On One Panel |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
UV Stabilization 1 Tonne FIBC Bulk Bag for Pharmaceutical Products
| Material: | Polypropylene |
|---|---|
| Customizable: | Yes |
| Moisture Proof: | Yes |
Food Grade Big Bag FIBC Jumbo Size for Storage and Transportation
| Weight: | 1.5kg |
|---|---|
| Top Option: | Filling Spout |
| Customizable: | Yes |

