All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ anti static baffle fibc bag ] match 70 Products.
2205 Lbs Capacity Anti Static Baffle Jumbo Bag for Heavy Duty Storage
| Lifting Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Moistureproof: | Yes |
| Color: | White |
White Anti-Static UN Big Bag with Blue Loops 1000kg Capacity
| Logo: | Accept Customized Logo Printing |
|---|---|
| Color: | White |
| Static Protection: | Yes |
Anti Static Baffle Bag The Perfect Packaging Solution for Your Business Needs
| Dustproof: | Yes |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Baffle: | Yes |
UN Big Bag The Perfect Solution for Heavy-Duty and Bulk Material Handling Needs
| Corner Loops: | 4 |
|---|---|
| Lifting Capacity: | 1000kg |
| Baffle: | Yes |
Anti Static Baffle Bag for Secure and Damage-Free Seeds Transportation
| Corner Loops: | 4 |
|---|---|
| Moistureproof: | Yes |
| Dustproof: | Yes |
Anti Static Baffle Bag for Safe and Secure Seed Storage
| Lifting Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Uv Resistance: | Yes |
| Baffle: | Yes |
UN Big Bag with 1000kg Load Capacity Anti-static Coating and Cross Corner Loops for Secure Transportation
| Load Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Coating: | Anti-static |
| Capacity: | 1000kg |
Excellent Resistance To UV Black Conductive Big Bag Anti Static Coating
| Color: | Black |
|---|---|
| Resistance To UV: | Excellent |
| Resistance To Chemical: | Excellent |
Anti-static Packaging Ultimate Solution For Moistureproof Needs
| Corner Loops: | 4 |
|---|---|
| Minimum Oeder Quantity: | 1*20\'fcl |
| Internal Partitiion: | Yes, 4pcs At Corners |
UN Big Bag with Double Chain Stitching and Anti-static Coating
| Static Protection: | Yes |
|---|---|
| Loops: | Cross Corner |
| Stitching: | Double Chain |

