All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ anti static baffle jumbo bag ] match 41 Products.
3300lbs Anti Static Polypropylene PP Fabric White Color Conductive Jumbo Bag
| Capacity: | 3300lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
2 Ton Polypropylene Ventilated Breathable Baffle Bulk Bags
| Loading Weight: | 2Ton |
|---|---|
| Bottom Option (Discharge): | Flat Bottom |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
TYPE D Baffle Anti Static Bulk Bags Efficient And Reliable Packaging Solution
| Usage: | Bulk Material Handling |
|---|---|
| Color: | White |
| Lifting Style: | 4 Corner Loops |
Chemical Resistant Anti Static Bulk Bags with Baffle Design for 1000kg Capacity
| Filling Style: | Open Top |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Discharge Style: | Flat Bottom |
Antistatic Bags 10^4-10^6 Ohm/sq Customized Size Excellent Abrasion Resistance
| Size: | Big |
|---|---|
| Resistance To UV: | Excellent |
| Resistance To Abrasion: | Excellent |
1000kg Anti Static Emptying Un Rated Bulk Bags Customized Bottom
| Bottom Option (Discharge): | Customized |
|---|---|
| Loading Weight: | 500-3000kg |
| Product Name: | 100% Virgin PP |
Jumbo Bags 1000kg Food Grade FIBC with anti-static liner UV treated
| Color: | White |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Big Bulk Pp Sack 1000kg FIBC Jumbo Bag For Cement
| Bottom Option (Discharge): | Customized |
|---|---|
| Loading Weight: | 500-3000kg |
| Product Name: | 100% Virgin PP |
Customized 1000kg Anti Static Bags Abrasion Resistant Less Than 0.5S Static Decay
| Static Decay: | Less Than 0.5 Seconds |
|---|---|
| Material: | Conductive Fabric |
| Resistance To UV: | Excellent |
Baffle Antistatic Bag for 500kg Anti Sift Protection
| Size: | Customizable |
|---|---|
| Dust Proof: | Yes |
| Uv Protection: | Yes |

