All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ anti static fibc container ] match 109 Products.
Dustproof FIBC Polypropylene For Safe And Clean Transportation Solutions
| Chain Loop: | 12'' Long |
|---|---|
| Internal Partitiion: | Yes, 4pcs At Corners |
| Corner Loops: | 4 |
UV Resistant Fibc Bulk Bags 500-2500kg Lifting Capacity MOQ 500pcs
| Material: | Polypropylene |
|---|---|
| Color: | White, Blue, Green, Etc. |
| Bottom: | Plain/Discharge/Spout |
3000lbs Big Bag FIBC UV Stabilization for Safe and Secure Transportation
| Usage: | Transportation And Storage Of Bulk Materials |
|---|---|
| Safety Factor: | 5:1 |
| Customizable: | Yes |
UN Big Bag FIBC Bulk Bag with Duffle Top Filling Spout Double Chain Stitching and White Color for Secure Bulk Transport
| Usage: | Transportation/Storage |
|---|---|
| Logo: | Accept Customized Logo Printing |
| Baffle: | Yes |
PE / PP Liner Material Fibc Bulk Bag With 4/2/1 Lifting Loops And Certificates
| Lifting Loops: | 4/2/1 |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Bottom: | Plain/Discharge/Spout |
Big Bulk Pp Sack 1000kg FIBC Jumbo Bag For Cement
| Bottom Option (Discharge): | Customized |
|---|---|
| Loading Weight: | 500-3000kg |
| Product Name: | 100% Virgin PP |
Custom Size Big Woven Jumbo Bulk Bag Super Sack FIBC For 1000Kg Bulk Products
| Product Name: | 1 Ton U-panel Bag |
|---|---|
| Loops: | Corner Loops |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Industrial Grade UN Big Bag Flexible Container for Loading Unloading and Transport
| Color: | White |
|---|---|
| Corner Loops: | 4 |
| Loops: | Cross Corner |
35x35" Chemical UN Big Bag / PP Bulk Bag / FIBC For Dangerous Goods
| Product Name: | One Ton Gravel Bag |
|---|---|
| Capacity: | Up To 2200lbs |
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
35x35" PP Bulk Bag / Chemical Big Bag FIBC For Chemicals Goods
| Contruction: | Circular |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs To 3000lbs |
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |

