All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ beige pp container bag fibc ] match 22 Products.
Polypropylene One Tonne Bags Flexible Intermediate Bulk Containers
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 Standard |
| Bag Height: | 80'' High |
Container Big Bulk Jumbo Fibc Bags 1 Ton 1.5 Ton 2 Ton With Nylon Webbing Lifting
| Contruction: | Circular |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs To 3000lbs |
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
Container Big Bulk Jumbo Fibc Bags 1 Ton 1.5 Ton 2 Ton For Transporting 38*38*50"
| Contruction: | Circular |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs To 3000lbs |
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
Agricultural Packing granules / pellets big bag FIBC with stevedore strap
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Feed Stuff / Mineral Powder Foldable Starch Baffle Bag Jumbo Plastic Bag ISO 9001 2008
| Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Color: | White,beige |
Powder Goods Trasportation Circular / Tubular Building Sand Bulk Bag
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 Standard |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Circular / Tubular 1 Ton Big Bag
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 Standard |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Fertilizer Fibc Carry Bag 1000kg For Sand Building Material
| Application: | Carry Bag |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Open Top Big FIBC Bulk Bag For Packing Bulk Goods , 500KG- 3000KG SWL
| Product Name: | Upanel Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 35*35’’, 36*36’’,39*39", 40*40" |
| Color: | Black, White, Blue, |
500KG PP Woven Industrial Bulk Container , Super Sack Bag For Cement / Building Material Packing
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| Size Option: | 35*35'', 37*37'',39*39'' |
| Certificate: | SGS/CPTC |

