All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ cross corner loops bulk transport bag ] match 94 Products.
UN Big Bag with 4 Corner Loops and 1000kg Capacity
| Usage: | Transportation/Storage |
|---|---|
| Use: | Tote Handbag-sports Sling Lugage |
| Logo: | Accept Customized Logo Printing |
Cement Recycle Packing Bulk Fibc Bags Pp Pe Container Liner Transport Packing
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
4 Corner Loops Big Bag Unloader for Heavy-Duty Applications
| Loop Color: | Blue |
|---|---|
| Corner Loops: | 4 |
| Load Capacity: | 1000kg |
Intermediate Storage PP Big Bag FIBC Cross Corner Lifting Strap
| Contruction: | Circular |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs To 3000lbs |
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
Customizable Big Bag FIBC for Your Specific Packaging Requirements
| Size: | 90x90x100cm |
|---|---|
| Uv Protection: | Yes |
| Capacity: | 1000kg |
UN Big Bag FIBC Bulk Bag with Duffle Top Filling Spout Double Chain Stitching and White Color for Secure Bulk Transport
| Usage: | Transportation/Storage |
|---|---|
| Logo: | Accept Customized Logo Printing |
| Baffle: | Yes |
Industrial Packaging Large cross corner 1 Tonne Bags OF Polypropylene
| Color: | Grey |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Blue Loop Color Big Bag Packing for Tote Handbag-sports Sling Lugage High Capacity
| Logo: | Accept Customized Logo Printing |
|---|---|
| Filling Spout: | Duffle Top |
| Usage: | Transportation/Storage |
Cross Corner Conductive Big Bag FIBC For Packing Soybean Meal, 3000 LBS Capacity
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
Customizable Baffle Bag The Perfect Choice for Safe and Product Transportation
| Lifting Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Static Resistance: | Yes |
| Material: | Polypropylene |

