All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ fibc type c ] match 392 Products.
Industrial Packaging 1 Tonne Bulk Bags , UV Treatment Flexible Intermediate Bulk Containers Fibc
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 Standard |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Coal Tar Pitch Lumps Big Bag FIBC 2200LBS With Cross Corner Or Corner Loops
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2200lbs |
PP Woven Circular 2205 lbs Big Bag FIBC For Packaging PTA Granule / EVA Pellets
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
100% Pure PP Jumbo Bags Bag Fibcs for Industrial Transport Using
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
1.5 Tons 4 Panel Baffle Big FIBC Bulk Bag Blue / Orange Color For Loading
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 Standard |
| Lifting Loops: | Fully Belted |
Food grade Flexible Intermediate Bulk Containers PP Woven Jumbo Bags FIBC
| Product Name: | Circular Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 35*35’’, 36*36’’, |
| Color: | Black, White, Blue, |
38X38" 800KG fibc flexible intermediate bulk container bags
| Capacity: | 800KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Coated 1100lbs Anti Static Fibc Conductive Big Bag
| Certificate: | NEL/SGS |
|---|---|
| Ability: | Anti-static Anti-sifting |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
U Panel Shaped FIBC 4 Panel Printed BOPP Plastic Bags Full open top
| Product Name: | BOPP Laminated Bag |
|---|---|
| Material: | BOPP Printed Film Plus PP |
| Color: | 6 Colors For The BOPP Film |
FIBC Bulk Bag Baffle Liner , Agricultural Products Storage PE Liner Bag
| Product Name: | PE Baffle Liner |
|---|---|
| Thickness: | 4mil, 6mil |
| Construction: | Baffle, Cube |

