All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ fibc type c ] match 392 Products.
Chemical / Carbons / Flour Powder PE Baffle Liner In Tonne Bag Containers
| Product Name: | PE Baffle Liner |
|---|---|
| Thickness: | 4mil, 6mil |
| Construction: | Baffle, Cube |
Transparent PE Liner Bag
| Product Name: | Baffle Construction Liner |
|---|---|
| Thickness: | 4mil, 6mil |
| Construction: | Baffle, Cube |
Water Penetrating PP Fabric Ventilated Bulk Bags For One Ton Package
| Product Name: | Water-penetrating Fabric Big Bag |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| Uv Treatment: | Standard Of ASTM G 154-00 |
Baffled LDPE Liner With Virgin PE Tabed On The Outer Big Bag And Bulk Bag
| Product Name: | PE Q-liner |
|---|---|
| Thickness: | 3mil |
| Construction: | Baffle, Cube |
Big Bag Baffle Liner For Agricultural Products Storage , 100% New Material
| Product Name: | Baffle Liner |
|---|---|
| Thickness: | 4mil |
| Construction: | Baffle, Cube |
Warehouse 1.5T Soybeans Seeds Polypropylene Baffle Bag Uncoated Surface
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 3300lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
One Ton Bulk Bag with CROHMIQ Fabric High-Efficiency UN Big Bag
| Uv Protection: | Yes |
|---|---|
| Safety Factor: | 5:1 |
| Load Capacity: | 1000kg |
4400lbs Load Capacity Blue Anti Static Poly Bags with Moisture Resistance
| Uv Resistant: | Yes |
|---|---|
| Capacity: | 4400 Lbs |
| Bottom Option: | Discharge Spout |
Custom Ventilated Bulk Bags , PP Woven Bag for Packing Firewood
| Product Name: | Upanel Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 35*35’’, 36*36’’,39*39", |
| Color: | White, Blue, |
500kg Large Capacity Anti Static Bulk Bags with Ungroundable Material
| Anti-Sift: | Yes |
|---|---|
| Bulk Bags: | Yes |
| Color: | Blue |

