All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ flexible freight bags ] match 12 Products.
Printing With Or No Flexible Freight Bags
| Safety Ratio: | 5:1 And 6:1 |
|---|---|
| Bottom: | Plain Bottom |
| Treatment: | UV Treated |
White 1 Tonne Bags Dust Proof Yes Printing With Or Without UV Treated
| Reusable: | Yes |
|---|---|
| Waterproof: | Yes |
| Treatment: | UV Treated |
Waterproof Cement Packing Bags for Customized Packaging Solutions
| Printing: | With Or Without |
|---|---|
| Lifting Loops: | Corner |
| Color: | White |
Corner Lifting Loops 1 Tonne Bags Waterproof 90cm X 90cm X 90cm For Construction Materials
| Waterproof: | Yes |
|---|---|
| Color: | White |
| Reusable: | Yes |
ISO 14001 Certified Dust Proof 1 Tonne Bags with Corner Lifting Loops for Dust-Free and Safe Industrial Applications
| Size: | 90cm X 90cm X 90cm |
|---|---|
| Uv Treatment: | Standard ASTM G 154-00 |
| Customizable: | Yes |
Customizable Big Bag FIBC for Your Specific Packaging Requirements
| Size: | 90x90x100cm |
|---|---|
| Uv Protection: | Yes |
| Capacity: | 1000kg |
1 Ton Container Liner Bags Jumbo Size 90x90x120cm for International Trade
| Color: | White |
|---|---|
| Size: | 90x90x100cm |
| Safety Factor: | 5:1 |
3000lbs Big Bag FIBC UV Stabilization for Safe and Secure Transportation
| Usage: | Transportation And Storage Of Bulk Materials |
|---|---|
| Safety Factor: | 5:1 |
| Customizable: | Yes |
One Ton Big Bag Sack The Dependable Packaging Solution for Heavy-Duty Needs
| Top Option: | Filling Spout |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Dust Proof: | Yes |
Anti Sifting Un Certified Bulk Bags for Heavy Duty Transport Solutions
| Moisture Proof: | Yes |
|---|---|
| Weight: | 1.5kg |
| Customizable: | Yes |

