All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ food grade jumbo bag ] match 64 Products.
Flat Bottom Food Grade FIBC , Fibc Big Bags With Filling Spout
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
|---|---|
| UV Standard: | ASTM G 154-00 |
| Color: | White |
UV treated anti-sifting Food Grade big Bulk Bag FIBC one tonne capacity
| Color: | White |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Custom Flours Food Grade FIBC U - Panel With 100% Virgin PP Material
| Safety Ratio: | 5:1 |
|---|---|
| Capacity: | 750kg |
| Material: | 100% Virgin PP |
Beige Circular 1 ton Food Grade FIBC with two handlings UV treated
| Color: | White |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Jumbo Food Grade FIBC Cross Corner Big Bulk Conductive Cement Bag
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
2860lbs 4 Panel Food Grade Fibc Jumbo Bags 6OZ Uncoated Polypropylene
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2860lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Food industry Flexible Intermediate Bulk Containers Tonne Bags OF Polypropylene
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
|---|---|
| Color: | White |
| Material: | 100% PP |
Large PP polypropylene 3000lbs white Food Grade FIBC / 1 ton bag
| Capacity: | Up To 4400lbs |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Polypropylene Big Bag Food Grade FIBC UV treated for food industry
| Safety Ratio: | 5:1 |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Material: | 100% Virgin PP |
PP Material Industrial Food Grade FIBC Big Bags For Rice / Flour / Food
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Capacity: | 2200lbs |

