All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ high capacity jumbo bag ] match 221 Products.
PP FIBC Coated and Uncoated 1 Tonne Bags for ADR RID and IMDG Transportation
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
ADR Virgin PP Woven UN Big Bag , U Panel Fibc Big Bag
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Tubular Top Bottom Polypropylene Conductive Big Bag Custom Logo
| Capacity: | 1320lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Conductive Big Bag The Perfect Solution for Conductive Material Handling and Storage
| Static Dissipation: | Yes |
|---|---|
| Type: | U Panel |
| Conductivity: | Conductive |
Chemical Resistant Anti Static Bulk Bags with Baffle Design for 1000kg Capacity
| Filling Style: | Open Top |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Discharge Style: | Flat Bottom |
Food Grade Big Bag FIBC Jumbo Size for Storage and Transportation
| Weight: | 1.5kg |
|---|---|
| Top Option: | Filling Spout |
| Customizable: | Yes |
Anti Static Baffle Bag for Secure and Damage-Free Seeds Transportation
| Corner Loops: | 4 |
|---|---|
| Moistureproof: | Yes |
| Dustproof: | Yes |
Conductive Big Bag The Perfect Solution For Conductive Material Handling And Storage
| Static Dissipation: | Yes |
|---|---|
| Type: | U Panel |
| Conductivity: | Conductive |
Versatile Container Liner Bags 39*39 Bottom Size With Or Without Liner
| Size: | Customized |
|---|---|
| Treatment: | UV Treated |
| Bottom Closure: | Flat Or With Discharge Spout |
Customized Conductive Big Bag for Maximum Protection and Durability
| Static Dissipation: | Yes |
|---|---|
| Capacity: | 4400lbs |
| Lifting Style: | Forklift |

