All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ polypropylene fibc bulk bag ] match 391 Products.
UN Certified Jumbo Big Bag FIBC for Easy Loading and Unloading
| Color: | White |
|---|---|
| Customizable: | Yes |
| Uv Protection: | Yes |
Customized Big Bag FIBC with PE PP Liner Material and Plain Discharge Spout for Versatile Applications
| Coating: | UV Resistant |
|---|---|
| Certificates: | ISO, SGS, Etc. |
| Bottom: | Plain/Discharge/Spout |
1 Ton Container Liner Bags Jumbo Size 90x90x120cm for International Trade
| Color: | White |
|---|---|
| Size: | 90x90x100cm |
| Safety Factor: | 5:1 |
UN Big Bag The Perfect Solution for Heavy-Duty and Bulk Material Handling Needs
| Corner Loops: | 4 |
|---|---|
| Lifting Capacity: | 1000kg |
| Baffle: | Yes |
Customized 1000kg Anti Static Bags Abrasion Resistant Less Than 0.5S Static Decay
| Static Decay: | Less Than 0.5 Seconds |
|---|---|
| Material: | Conductive Fabric |
| Resistance To UV: | Excellent |
Food Grade Big Bag FIBC Jumbo Size for Storage and Transportation
| Weight: | 1.5kg |
|---|---|
| Top Option: | Filling Spout |
| Customizable: | Yes |
100% Virgin Polypropylene Food Grade FIBC Designed With 6 Lifting Loops And Duffle Top Option
| Type: | Food Grade |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 And 6:1 |
| Lifting Loops: | 2, 4, 6 |
Dustproof FIBC Polypropylene For Safe And Clean Transportation Solutions
| Chain Loop: | 12'' Long |
|---|---|
| Internal Partitiion: | Yes, 4pcs At Corners |
| Corner Loops: | 4 |
1 Ton Big Jumbo Bags with Abrasion Resistance Cold Resistance 10^4-10^6 Ohm/sq
| Surface Resistance: | 10^4-10^6 Ohm/sq |
|---|---|
| Tear Strength: | Excellent |
| Resistance To Abrasion: | Excellent |
Anti Static Baffle Bag for Safe and Secure Seed Storage
| Lifting Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Uv Resistance: | Yes |
| Baffle: | Yes |

