All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ pp flexible intermediate bulk container bags ] match 114 Products.
4 Handle Polypropylene Big Bag FIBC For Packing Silica Sand , 35 x 35 x 47'' Size
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
Safety Blue / White / Black Big Bag FIBC , UV Treated 2200 LBS Fibc Bulk Bags
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2200lbs |
U-Panel Color Printing Big Bag , Pp Super Sacks FIBC Bulk Bag 1500kg
| Product Name: | U Panel Bag |
|---|---|
| Treatment: | UV Treated |
| Color: | White, Black, Orange,Blue, |
Ventilated breathable Flexible Intermediate Bulk Containers FIBC for potatos pecans woods
| Product Name: | Ventilated Breathable Big Bag |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| Uv Treatment: | Standard Of ASTM G 154-00 |
Grey U-Panel Big FIBC UV Treated Polypropylene Bulk Bags With PE Liner
| Product Name: | U Panel Bag |
|---|---|
| Treatment: | UV Treated |
| Color: | Grey |
1 Cubic Meter UV Treated Circular FIBC Big Bag With Flat Bottom , SGS CPTC
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| Size Option: | 35*35'', 37*37'',39*39'' |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Cross Corner Conductive Big Bag FIBC For Packing Soybean Meal, 3000 LBS Capacity
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
Anti Static NEL Fibc Container Earth Resistance Explosion Prevention
| Product Name: | Grounded Conductive Big Bag |
|---|---|
| Ability: | Anti-static |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
Four-Panel Big Bag FIBC With Side Seam Loops , Industrial PP Bulk Bag
| Product Name: | Panel Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 35*35’’, 39*39’’,41*41’’ |
| Color: | SGS/CPTC |
Polypropylene Groundable Conductive Big Bags Flexible Intermediate Bulk Containers
| Capacity: | 800KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |

