All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ sgs ibc bulk bags ] match 4 Products.
Food Grade IBC Bulk Bags with SGS Certification and 2500 LBS Capacity
| Safety Factor: | 5:1 |
|---|---|
| Weight: | 1.5kg |
| Bottom Option: | Discharge Spout |
3000LBS 35x35" Polypropylene Un Certified Ventilated Ibc Bulk Bags Beige Color
| Contruction: | Circular |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs To 3000lbs |
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
Bulk Packaging PP Ibc Plastic Containers , One Ton Flexible Container Bag
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Dry Bulk Four Panel Ibc Tote Shipping Container Liner Bags
| Product Name: | Dry Bulk Container Liner Waste Bag |
|---|---|
| Material: | PP Or PE |
| Size: | Suitable For 20'ft Or 40'ft Container |
1

