All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ shipping dry bulk container bag ] match 76 Products.
UV Treated Dry Bulk Container Bag Blank Or Printed For Shipping And Cargo Handling
| Size: | Customized |
|---|---|
| Bottom Closure: | Flat Or With Discharge Spout |
| Bottom Size: | 35*35’’, 36*36’’,39*39 |
Loose-Fit Liner Type Dry Bulk Container Bag With Anti-Slip Coating Included
| Color: | White, Transparent Or Customized |
|---|---|
| Printing: | Customized Logo And Text |
| Bottom Size: | 35*35’’, 36*36’’,39*39 |
Dry Bulk Four Panel Ibc Tote Shipping Container Liner Bags
| Product Name: | Dry Bulk Container Liner Waste Bag |
|---|---|
| Material: | PP Or PE |
| Size: | Suitable For 20'ft Or 40'ft Container |
White Conductive Container Bag with 4400lbs Capacity and U Panel
| Top Style: | Open Top |
|---|---|
| Capacity: | 4400lbs |
| Type: | U Panel |
Customizable Big Bag FIBC for Your Specific Packaging Requirements
| Size: | 90x90x100cm |
|---|---|
| Uv Protection: | Yes |
| Capacity: | 1000kg |
Customized Container Liner Bags For Shipping Form-Fit Or Loose-Fit Liner Type And 5 1 Safety Ratio
| Uv Stabilization: | Available |
|---|---|
| Printing: | Customized Logo And Text |
| Size: | Customized |
Industrial Grade UN Big Bag Flexible Container for Loading Unloading and Transport
| Color: | White |
|---|---|
| Corner Loops: | 4 |
| Loops: | Cross Corner |
Polypropylene Big Bag FIBC with Label Feature and Customized Size for Safe Bulk Material Transport
| Safety Factor: | 5:1 |
|---|---|
| Liner: | Yes |
| MOQ: | 500pcs |
Flat Or Discharge Spout Bottom Closure Container Liner Bags For Convenient Discharge
| Material: | Polyethylene (PE) |
|---|---|
| Treatment: | UV Treated |
| Bottom Closure: | Flat Or With Discharge Spout |
White Polyethylene Container Liner Bags Ultimate Packaging Solution For Bulk Shipping
| Capacity: | 1000kg - 3000kg |
|---|---|
| Print: | Blank Or Printed |
| Color: | White, Transparent Or Customized |

