All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ uv resistant fibc bulk bag ] match 240 Products.
1000KGS PP Woven Baffle Bag FIBC Optimal Choice for Bulk Handling Needs
| Corner Loops: | 4 |
|---|---|
| Dustproof: | Yes |
| Anti-Slip: | Yes |
Black Cross Corner Baffle Bag Perfect for Packaging Solutions
| Uv Resistance: | Yes |
|---|---|
| Static Resistance: | Yes |
| Color: | White |
Food Grade Big Bag FIBC Jumbo Size for Storage and Transportation
| Weight: | 1.5kg |
|---|---|
| Top Option: | Filling Spout |
| Customizable: | Yes |
One Ton Big Bag Sack The Dependable Packaging Solution for Heavy-Duty Needs
| Top Option: | Filling Spout |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Dust Proof: | Yes |
2205lbs Big Bag FIBC The Perfect Packaging Solution for Your Business
| Bottom Option: | Discharge Spout |
|---|---|
| Weight: | 1.5kg |
| Lifting Option: | Cross Corner Loops |
Anti Static Baffle Bag The Perfect Packaging Solution for Your Business Needs
| Dustproof: | Yes |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Baffle: | Yes |
Fertilizer Conductive Big Bag With Chemical Resistance And Water Resistance
| Resistance To Water: | Good |
|---|---|
| Color: | Black |
| Tear Strength: | Excellent |
UN Big Bag The Perfect Solution for Heavy-Duty and Bulk Material Handling Needs
| Corner Loops: | 4 |
|---|---|
| Lifting Capacity: | 1000kg |
| Baffle: | Yes |
Anti Static Baffle Bag for Secure and Damage-Free Seeds Transportation
| Corner Loops: | 4 |
|---|---|
| Moistureproof: | Yes |
| Dustproof: | Yes |
Customizable Baffle Bag The Perfect Choice for Safe and Product Transportation
| Lifting Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Static Resistance: | Yes |
| Material: | Polypropylene |

