All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ uv resistant fibc bulk bag ] match 240 Products.
Open Top Big Bag FIBC with 1 Lifting Loop and UV Resistant Coating for Lightweight Bulk Material Handling
| Safety Factor: | 5:1 |
|---|---|
| Liner Material: | PE/PP |
| Lifting Loops: | 4/2/1 |
Discharge Bottom Big Bag FIBC with Safety Factor 5:1 and UV Resistant Coating for Heavy Duty Material Handling
| Certificates: | ISO, SGS, Etc. |
|---|---|
| Bottom: | Plain/Discharge/Spout |
| MOQ: | 500pcs |
High Safety Factor 51 Customized Big Bag FIBC UV Resistant
| Label: | Yes |
|---|---|
| Coating: | UV Resistant |
| Safety Factor: | 5:1 |
Printed FIBC Big Bag with Labels for Bulk Packaging
| Lifting Capacity: | 500-2500kg |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Liner: | Yes |
Customized Big Bag FIBC with Waterproof PE PP Liner and UV Resistant Coating for Moisture Sensitive Goods
| Coating: | UV Resistant |
|---|---|
| Lifting Loops: | 4/2/1 |
| Certificates: | ISO, SGS, Etc. |
500KG 6OZ PP Large Bulk Bags for Bulk Packaging Solutions
| Color: | White |
|---|---|
| Weight: | 6OZ |
| Material: | 100% Virgin PP, UN Treated |
Chemical Resistance Conductive Big Bag With Good Resistance To Cold
| Resistance To Corrosion: | Uv |
|---|---|
| Resistance To Cold: | Good |
| Material: | Conductive Fabric |
4400lbs Blue Fibc Anti Static Bulk Bags Durable Solution For Packaging
| UV Protection: | Yes |
|---|---|
| Product Name: | Ungroundable Anti Sift Anti Static Bulk Bags |
| Size: | 35 X 35 X 50 Inches |
Black / Grey U Panel Bulk Big Bag FIBC Cross Corner For 1000KGS
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
White Black Grey Woven Big Bag FIBC Innovative Tubular Body Design
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |

