All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ uv resistant fibc bulk bags ] match 240 Products.
120CFT 3" Corner Loops Big Bag FIBC Jumbo Bags Uncoated With PE Liner
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2200lbs |
PP Woven Circular 2205 lbs Big Bag FIBC For Packaging PTA Granule / EVA Pellets
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
Chemicals PP Material Big Flexible Intermediate Bulk Containers
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
Jumbo Conductive Cement Bag 35 X 35 X 36'' 2200 LBS With Stat Petal
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
Flexible Intermediate Bulk Containers U Panel Body For 1000kg Corner Loops
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
2205 Lbs Flexible Intermediate Bulk Containers For Packing Agricultural Products
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
Polypropylene Big Bag FIBC with Label Feature and Customized Size for Safe Bulk Material Transport
| Safety Factor: | 5:1 |
|---|---|
| Liner: | Yes |
| MOQ: | 500pcs |
Double Stitch Polypropylene Breathable Baffle Bulk Bag Ventilated 2 Ton
| Color: | Black |
|---|---|
| Resistance To Corrosion: | Uv |
| Resistance To Cold: | Good |
500pcs Big Bag FIBC for Industrial Agricultural Storage Transportation
| Lifting Loops: | 4/2/1 |
|---|---|
| Liner: | Yes |
| Color: | White, Blue, Green, Etc. |
Fertilizer Conductive UV Resistant Big Bag With Abrasion Resistance
| Material: | Conductive Fabric |
|---|---|
| Static Decay: | Less Than 0.5 Seconds |
| Resistance To Water: | Good |

