All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ 1000kg un big bag with duffle top ] match 33 Products.
Transportation and Storage Made Easy with Anti-static Coating UN Big Bag Customized Logo Printing
| Coating: | Anti-static |
|---|---|
| Usage: | Transportation/Storage |
| Logo: | Accept Customized Logo Printing |
White UN Big Bag FIBC with 1000kg Load Capacity Filling Spout and Customized Logo Printing
| Static Protection: | Yes |
|---|---|
| Color: | White |
| Load Capacity: | 1000kg |
UN Big Bag FIBC Big Bag with Top Filling Spout for Tote Handbag and Sports Sling Luggage
| Load Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Static Protection: | Yes |
| Corner Loops: | 4 |
UN One Tonne Bulk Bag Dangerous Goods Packing One Ton Sand Big Bag
| Capacity: | 2200lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 6:1 |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Blue Loop Color Big Bag Packing for Tote Handbag-sports Sling Lugage High Capacity
| Logo: | Accept Customized Logo Printing |
|---|---|
| Filling Spout: | Duffle Top |
| Usage: | Transportation/Storage |
1 Ton UN FIBC U - Panel Duffle Top Virgin PP Woven Big Fibc Bulk Bag
| Product Name: | 1 Ton U-panel Bag |
|---|---|
| Loops: | Corner Loops |
| Safety Ratio: | 5:1 |
35x35" Chemical UN Big Bag / PP Bulk Bag / FIBC For Dangerous Goods
| Product Name: | One Ton Gravel Bag |
|---|---|
| Capacity: | Up To 2200lbs |
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
4 Corner Loops Big Bag Unloader for Heavy-Duty Applications
| Loop Color: | Blue |
|---|---|
| Corner Loops: | 4 |
| Load Capacity: | 1000kg |
Double Chain Stitching and 4 Corner Loops Conductive Big Bag for Conductive Packaging
| Load Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Usage: | Transportation/Storage |
| Loop Color: | Blue |
3000lbs Big Bag FIBC UV Stabilization for Safe and Secure Transportation
| Usage: | Transportation And Storage Of Bulk Materials |
|---|---|
| Safety Factor: | 5:1 |
| Customizable: | Yes |

