All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ 1000kgs big bag container ] match 109 Products.
Flexible Intermediate Bulk Containers/ PP Woven Jumbo Bags FIBC with 1000kg capacity
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Fertilizer Fibc Carry Bag 1000kg For Sand Building Material
| Application: | Carry Bag |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Flour / carbons 1 tonne big baffle bag , 2200lbs capacity 1 ton Jumbo Bags
| Color: | Yellow |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Granular Packing Conductive Bulk Bags With Printing And Iris Spout
| Capacity: | 1000KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
35x35" Chemical UN Big Bag / PP Bulk Bag / FIBC For Dangerous Goods
| Product Name: | One Ton Gravel Bag |
|---|---|
| Capacity: | Up To 2200lbs |
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
Circular / Tubular Half Cross Corner PP Woven Big Bag FIBC Super Sack
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| Certificate: | SGS/CPTC |
| Capacity: | 2200lbs |
2 Ton Polypropylene Ventilated Breathable Baffle Bulk Bag Chemical / UV Resistant
| Surface Resistance: | 10^4-10^6 Ohm/sq |
|---|---|
| Stitch Strength: | Double Stitch |
| Size: | Big |
Custom Size Big Woven Jumbo Bulk Bag Super Sack FIBC For 1000Kg Bulk Products
| Product Name: | 1 Ton U-panel Bag |
|---|---|
| Loops: | Corner Loops |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Customizable Big Bag FIBC for Your Specific Packaging Requirements
| Size: | 90x90x100cm |
|---|---|
| Uv Protection: | Yes |
| Capacity: | 1000kg |
Feed Stuff / Mineral Powder Foldable Starch Baffle Bag Jumbo Plastic Bag ISO 9001 2008
| Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Color: | White,beige |

