All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ 1000kgs big bag container ] match 109 Products.
White PP Woven Big Bag FIBC Super Sack Bulk Bag 35'' X 35'' X 47''
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
Conductive Fibc Bulk Big Jumbo Antistatic Bags 1000kg 1200kg For Chemical Package
| Loading Weight: | 2Ton |
|---|---|
| Bottom Option (Discharge): | Flat Bottom |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
1000KGS tall 4-Panel baffle bag 100% virgin PP for granules packing
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Powder packing 4-Panel baffle bag 1000KGS OF 100% virgin green PP fabric
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Sift-proofing 4-Panel baffle bag , Industrial 1 Tonne Bulk Bags with filler cords
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
3 cubic meters waste bags for agricultural minerals chemicals and food
| Product Name: | Dry Bulk Container Liner Waste Bag |
|---|---|
| Color: | White Or Black |
| Size: | Suitable For 20'ft Or 40'ft Container |
Agricultural / mineral / chemicals / food Container Liner Bags 2 cubic meter
| Product Name: | 2 Cubic Meters Waste Bag |
|---|---|
| Material: | PP |
| Size: | 200x100x100cm |
Blue Sift - Proofing Big Bag FIBC PP Woven Circular Jumbo Bags With Square Bottom
| Print: | Three Colors At Most On One Panel |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
1000kg Un Certified Bulk Bags Woven PP Laminated Fabric
| Material: | Woven PP |
|---|---|
| Product Name: | Big Bag With UN Certification |
| Safety Ratio: | 5:1 |

