All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ bulk bag lifting loops ] match 443 Products.
Four-Panel Big Bag FIBC With Side Seam Loops , Industrial PP Bulk Bag
| Product Name: | Panel Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 35*35’’, 39*39’’,41*41’’ |
| Color: | SGS/CPTC |
Heavy Duty Circular / Tubular Big Bag FIBC Virgin PP For Storage / Transportation
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 Standard |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Cement Mineral Construction Tubular Circular Big Bag FIBC 500kg To 1.5 Ton
| Product Name: | Circular Bag |
|---|---|
| Certificate: | SGS/CPTC |
| Capacity: | Up To 3300lbs |
Beige Four-panel Big PP Container Bag FIBC with side seam loops
| Product Name: | Panel Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 35*35’’, 39*39’’,41*41’’ |
| Color: | SGS/CPTC |
1000KGS Cross Corner Circular / Tube Big Bag FIBC For Granules Packing
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Anti - Static Sand Cement Bulk PP Woven Big Bag 4 Cross Corner Loop
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
1 Tonne Circular FIBC Big Bag Sack With Stevedore Straps 100% Virgin Polypropylene
| Product Name: | Circular FIBC Big Bag |
|---|---|
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 Standard |
| Certificate: | SGS/CPTC |
White One Ton PP Woven Gravel Bulk Bag For Builder Construction Use
| Product Name: | One Ton Gravel Bag |
|---|---|
| Size: | 35'' |
| Material: | Woven PP |
Two Loop Blue Food Grade FIBC Circular FIBC Bag With 4 Lifting UV Treated
| Color: | Blue |
|---|---|
| Product Name: | Two Loop Circular FIBC |
| Certificate: | SGS/CPTC |

