All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ bulk bag lifting loops ] match 443 Products.
Anti - Static PP Woven TYPE C Conductive Big Bags 4 Panel Cross Corner Loops
| Capacity: | 1000KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Baffle TYPE D Anti Static PP Jumbo Bags Sift Proofing For Chemical Powders
| Color: | Blue |
|---|---|
| Material: | Anti Static Fabric |
| Product Name: | Type-D Baffle Bag |
4 Loops UN Certified 600kg Pp Fibc Bags With Flat Bottoms
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 600kg |
| Safety Ratio: | 6:1 |
Customised Four Loops UN style big jumbo bag 600kg OF virgin PP
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 600kg |
| Safety Ratio: | 6:1 |
Large Agricultural Ventilated PP big bags FIBC for agricultural peanuts only
| Product Name: | Ventilated Breathable Big Bag |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| Uv Treatment: | Standard Of ASTM G 154-00 |
Firewood packaging Peanut big bags FIBC with ventilated polypropylene fabric
| Product Name: | Ventilated Peanut Big Bag |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| Uv Treatment: | Standard Of ASTM G 154-00 |
Industrial Packaging Large cross corner 1 Tonne Bags OF Polypropylene
| Color: | Grey |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
FIBC Bulk UN Big Bag Dangerous Goods Jumbo Bag 1000kg ASTM G 154-00
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Bulk Material Bulk Big Bag FIBC Preventing Combustion Explosion
| Product Name: | PET Big Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 37*37’ |
| Color: | As Above Picture |
Grounded PP FIBC Conductive Big Bag Bulk Storage Bags White 2205lbs
| Certificate: | NEL/SGS |
|---|---|
| Ability: | Anti-static Anti-sifting |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |

