All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ fibc rice bulk bag ] match 24 Products.
PP Material Industrial Food Grade FIBC Big Bags For Rice / Flour / Food
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Capacity: | 2200lbs |
White / Black PP 1 Ton Jumbo Bag With UV Stabilization 90x90x120cm
| Product Name: | Upanel Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 35*35’’, 36*36’’,39*39", |
| Color: | White, Blue, Black |
Open Top Big FIBC Bulk Bag For Packing Bulk Goods , 500KG- 3000KG SWL
| Product Name: | Upanel Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 35*35’’, 36*36’’,39*39", 40*40" |
| Color: | Black, White, Blue, |
White Food Grade industrial Big Bags FIBC Four-panel for rice / flour
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
|---|---|
| UV Standard: | ASTM G 154-00 |
| Color: | White |
Conductive PP Big Bag 1 Ton Super Sack Bulk Bag Jumbo Big Bag
| Capacity: | 1320lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
4 Mil UV Stabilization 6OZ Big Bag FIBC Durable Solution for Industrial Packaging
| Uv Protection: | Yes |
|---|---|
| Moisture Proof: | Yes |
| Dust Proof: | Yes |
Custom-Made Baffle Bags for Your Unique Packaging Requirements
| Moistureproof: | Yes |
|---|---|
| Recyclable: | Yes |
| Material: | Polypropylene |
Big Bulk Pp Sack 1000kg FIBC Jumbo Bag For Cement
| Bottom Option (Discharge): | Customized |
|---|---|
| Loading Weight: | 500-3000kg |
| Product Name: | 100% Virgin PP |
1 Ton Super Sack Conductive Big Bag With HDPE Liner
| Certificate: | NEL/SGS |
|---|---|
| Feature: | Breathable |
| Material: | 100% Polypropylene |
One Ton Big Bag Sack The Dependable Packaging Solution for Heavy-Duty Needs
| Top Option: | Filling Spout |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Dust Proof: | Yes |

