All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ fibcs jumbo bags ] match 229 Products.
Transparent anti-sifting PE baffle liner attached to Jumbo bag FIBC
| Product Name: | Liner With Baffle |
|---|---|
| Attachment: | With Fins And Sewed |
| Construction: | Baffle, Cube |
Feed Stuff / Mineral Powder Foldable Starch Baffle Bag Jumbo Plastic Bag ISO 9001 2008
| Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Color: | White,beige |
PP Fabric Baffle Bag - 2205 Lbs Capacity for Industrial
| Printing: | Customized |
|---|---|
| Color: | Customized |
| Name: | PP Fabric 4 Panel Baffle Bag |
Cross Corner 2205 Lbs Baffle Bag for Heavy Duty Industrial Applications
| Printing: | Customized |
|---|---|
| Name: | PP Fabric 4 Panel Baffle Bag |
| Size: | Customized |
1000kg Capacity Jumbo Square Bottom Big Bag FIBC with half cross corner
| Print: | Three Colors At Most On One Panel |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Jumbo 2205lbs PP Flexible Intermediate Bulk Container Bags
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
Conductive PP Big Bag 1 Ton Super Sack Bulk Bag Jumbo Big Bag
| Capacity: | 1320lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
1 Ton Super Sack Conductive Big Bag With HDPE Liner
| Certificate: | NEL/SGS |
|---|---|
| Feature: | Breathable |
| Material: | 100% Polypropylene |
Tubular Top Bottom Polypropylene Conductive Big Bag Custom Logo
| Capacity: | 1320lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
4400lbs Blue Fibc Anti Static Bulk Bags Durable Solution For Packaging
| UV Protection: | Yes |
|---|---|
| Product Name: | Ungroundable Anti Sift Anti Static Bulk Bags |
| Size: | 35 X 35 X 50 Inches |

