All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ flour bags packaging ] match 51 Products.
Big Bulk Pp Sack 1000kg FIBC Jumbo Bag For Cement
| Bottom Option (Discharge): | Customized |
|---|---|
| Loading Weight: | 500-3000kg |
| Product Name: | 100% Virgin PP |
Customized Big Bag FIBC with PE PP Liner Material and Plain Discharge Spout for Versatile Applications
| Coating: | UV Resistant |
|---|---|
| Certificates: | ISO, SGS, Etc. |
| Bottom: | Plain/Discharge/Spout |
Discharge Bottom Big Bag FIBC with Safety Factor 5:1 and UV Resistant Coating for Heavy Duty Material Handling
| Certificates: | ISO, SGS, Etc. |
|---|---|
| Bottom: | Plain/Discharge/Spout |
| MOQ: | 500pcs |
Food Grade FIBC Bulk Bag ASTM G 154-00 UV Standard 100% Virgin Polypropylene
| Swl: | 500kg, 1000kg, 1500kg |
|---|---|
| Feature: | Food Grade |
| Bottom Size: | 35*35’’, 36*36’’, |
UV Resistant Big Bag FIBC with ISO Certification and 500-2500kg Lifting Capacity for Bulk Material Handling
| MOQ: | 500pcs |
|---|---|
| Coating: | UV Resistant |
| Lifting Loops: | 4/2/1 |
Customized Fibc Bulk Bag With Label & Liner
| Color: | White, Blue, Green, Etc. |
|---|---|
| MOQ: | 500pcs |
| Size: | Customized |
Blue Anti Static Bulk Bags Conductive and Durable for All Your Storage Needs
| Capacity: | 4400 Lbs |
|---|---|
| Anti-Static: | Yes |
| Usage: | Chemicals, Powders, Granules |
UV Stabilization 1 Tonne FIBC Bulk Bag for Pharmaceutical Products
| Material: | Polypropylene |
|---|---|
| Customizable: | Yes |
| Moisture Proof: | Yes |
Food Grade IBC Bulk Bags with SGS Certification and 2500 LBS Capacity
| Safety Factor: | 5:1 |
|---|---|
| Weight: | 1.5kg |
| Bottom Option: | Discharge Spout |
4 Mil UV Stabilization 6OZ Big Bag FIBC Durable Solution for Industrial Packaging
| Uv Protection: | Yes |
|---|---|
| Moisture Proof: | Yes |
| Dust Proof: | Yes |

