All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ food grade fibc bulk bag 1000kg ] match 37 Products.
Food Grade FIBC Conical Bottom Bag 2205lbs UV ASTM G154-00
| Uv Standard: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Lifting Loops: | 2, 4, 6 |
| Capacity: | 2205lbs |
Jumbo Bags 1000kg Food Grade FIBC with anti-static liner UV treated
| Color: | White |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Certificate: | SGS/CPTC |
2200 Lbs White Food Grade FIBC , One Ton Bag Uncoated With PE Liner
| Color: | White |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Food Grade Big Bag FIBC Jumbo Size for Storage and Transportation
| Weight: | 1.5kg |
|---|---|
| Top Option: | Filling Spout |
| Customizable: | Yes |
Custom Size Big Woven Jumbo Bulk Bag Super Sack FIBC For 1000Kg Bulk Products
| Product Name: | 1 Ton U-panel Bag |
|---|---|
| Loops: | Corner Loops |
| Safety Ratio: | 5:1 |
2 Ton Polypropylene Ventilated Breathable Baffle Bulk Bags
| Loading Weight: | 2Ton |
|---|---|
| Bottom Option (Discharge): | Flat Bottom |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
PP Woven Big Bulk Big Bag FIBC for Rice and food grade Jumbo bag
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Food grade Flexible Intermediate Bulk Containers PP Woven Jumbo Bags FIBC
| Product Name: | Circular Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 35*35’’, 36*36’’, |
| Color: | Black, White, Blue, |
Industrial Grade UN Big Bag Flexible Container for Loading Unloading and Transport
| Color: | White |
|---|---|
| Corner Loops: | 4 |
| Loops: | Cross Corner |
Chemical Resistance Conductive Big Bag With Good Resistance To Cold
| Resistance To Corrosion: | Uv |
|---|---|
| Resistance To Cold: | Good |
| Material: | Conductive Fabric |

