All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ food grade fibc bulk bag 1000kg ] match 37 Products.
Cold Resistant Conductive Big Bag With Static Decay Less Than 0.5s
| Resistance To Abrasion: | Excellent |
|---|---|
| Tear Strength: | Excellent |
| Resistance To Chemical: | Excellent |
3000lbs Big Bag FIBC UV Stabilization for Safe and Secure Transportation
| Usage: | Transportation And Storage Of Bulk Materials |
|---|---|
| Safety Factor: | 5:1 |
| Customizable: | Yes |
2205lbs Groundable Big Bag FIBC for Large Capacity Material Handling
| Color: | White |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Moisture Proof: | Yes |
1 Ton Container Liner Bags Jumbo Size 90x90x120cm for International Trade
| Color: | White |
|---|---|
| Size: | 90x90x100cm |
| Safety Factor: | 5:1 |
Customizable Baffle Bag The Perfect Choice for Safe and Product Transportation
| Lifting Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Static Resistance: | Yes |
| Material: | Polypropylene |
3000LBS One Ton Big Bag Jumbo Bag for Heavy Duty Industrial Applications
| Dust Proof: | Yes |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Size: | 90x90x100cm |
Industry Waterproof Pp Plastic Woven Jumbo Bag 500kg 1000kg FIBC Filling Big Bag
| Loop: | 4 Loops Strong Durable |
|---|---|
| Material: | PP |
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |

