All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ high capacity jumbo bag ] match 221 Products.
Anti Static Jumbo Bags The Ultimate Protection for Bulk Material Handling Needs
| Uv Resistant: | Yes |
|---|---|
| Size: | 35 X 35 X 35 Inches |
| Coating: | Uncoated |
1 Ton Big Jumbo Bags with Abrasion Resistance Cold Resistance 10^4-10^6 Ohm/sq
| Surface Resistance: | 10^4-10^6 Ohm/sq |
|---|---|
| Tear Strength: | Excellent |
| Resistance To Abrasion: | Excellent |
Anti Sift PP Jumbo Bags with 4400lbs Capacity
| Size: | Customizable |
|---|---|
| Uv Protection: | Yes |
| Anti-Static: | Yes |
High Capacity PVC Jumbo Bag For UV Resistant Hazardous Material Storage
| Material: | PVC |
|---|---|
| Lifting Style: | Forklift |
| Bottom Style: | Flat Bottom |
High Capacity PVC Recycleable Jumbo Bag For Material Storage And Water Store
| Material: | PVC |
|---|---|
| Lifting Style: | Forklift |
| Bottom Style: | Flat Bottom |
4 Panel FIBC Type C Cross Corner Big Bulk Big Jumbo Bags PP 2205 Lbs
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
2860lbs 4 Panel Food Grade Fibc Jumbo Bags 6OZ Uncoated Polypropylene
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2860lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Flour / carbons 1 tonne big baffle bag , 2200lbs capacity 1 ton Jumbo Bags
| Color: | Yellow |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Jumbo Bags 1000kg Food Grade FIBC with anti-static liner UV treated
| Color: | White |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Open top soil, cement / minerals 1 Ton Jumbo Bag for easy filling and discharging
| Product Name: | Open Top 1 Ton Bag |
|---|---|
| Loops: | Corner Loops |
| Safety Ratio: | 5:1 |

