All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ high capacity jumbo bag ] match 216 Products.
Grey PP Fabric 1000KGS 4 Panel Big Jumbo Bags For Transportation Storage Seeds
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
U-panel BOPP laminated bags , PP Jumbo Bags inside with corner loops
| Product Name: | U-panel BOPP Laminated Bag |
|---|---|
| Material: | BOPP Printed Film Plus PP |
| Color: | 6 Colors For The BOPP Film |
Four panel BOPP laminated bags with cross corner loops , Polypropylene Jumbo Bags
| Product Name: | 4-panel BOPP Laminated Bag |
|---|---|
| Material: | BOPP Printed Film Plus PP |
| Color: | 6 Colors For The BOPP Film |
CPTC Full Open Top 500KG Pp Bulk Bags , Fibc Jumbo Bags
| Product Name: | UN Big Bag |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| UV Treatment: | Standard ASTM G 154-00 |
2000kgs Ventilated Multifunctional UN Big Bag With Print
| Material: | 100% Virgin PP |
|---|---|
| Product Name: | Big Bag With UN Certification |
| Safety Ratio: | 6:1 |
1000kg Capacity Jumbo Square Bottom Big Bag FIBC with half cross corner
| Print: | Three Colors At Most On One Panel |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
TYPE D Conductive Blue PP Jumbo Bags Anti - Sift Anti Static Bulk Bags For Chemical Powders
| Color: | Blue |
|---|---|
| Material: | Anti Static Fabric |
| Product Name: | Type-D Jumbo Bag |
UV Treated 100% Virgin PP U-Panel Jumbo Bag For Cement / Minerals Packing
| Product Name: | U-panel Jumbo Bag |
|---|---|
| Loops: | Corner Loops |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Jumbo Food Grade FIBC Cross Corner Big Bulk Conductive Cement Bag
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
100% Pure PP Big Bag/ Baffle Bag/ Q Bag/ FIBC/ Jumbo bag for shipment
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |

