All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ tear resistant anti static bulk bags ] match 38 Products.
500kg Capacity Anti Static Poly Bags Conductive Material Industrial Only
| Weight Capacity: | Customizable |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Uv Protection: | Yes |
4400lbs Load Capacity Blue Anti Static Poly Bags with Moisture Resistance
| Uv Resistant: | Yes |
|---|---|
| Capacity: | 4400 Lbs |
| Bottom Option: | Discharge Spout |
Anti Static Baffle Bag for Safe and Secure Seed Storage
| Lifting Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Uv Resistance: | Yes |
| Baffle: | Yes |
Ungroundable Anti Static Bags The Ultimate Solution for Safe Transport
| Size: | Customizable |
|---|---|
| Moisture Proof: | Yes |
| Anti-Sift: | Yes |
Excellent Resistance To UV Black Conductive Big Bag Anti Static Coating
| Color: | Black |
|---|---|
| Resistance To UV: | Excellent |
| Resistance To Chemical: | Excellent |
Bulk Bag in 1000kg UN Big Bag made of CROHMIQ fabric for bulk transport and packaging
| Un Certification: | UN Certified |
|---|---|
| Coating: | Anti-static |
| Load Capacity: | 1000kg |
UN Big Bag with 1000kg Load Capacity Anti-static Coating and Cross Corner Loops for Secure Transportation
| Load Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Coating: | Anti-static |
| Capacity: | 1000kg |
Customized 1000kg Anti Static Bags Abrasion Resistant Less Than 0.5S Static Decay
| Static Decay: | Less Than 0.5 Seconds |
|---|---|
| Material: | Conductive Fabric |
| Resistance To UV: | Excellent |
1000kg Capacity Un Certified Bulk Bags with Anti Static 6mil Material
| Static Protection: | Yes |
|---|---|
| Un Certification: | UN Certified |
| Material: | Polypropylene |
Baffle Antistatic Bag for 500kg Anti Sift Protection
| Size: | Customizable |
|---|---|
| Dust Proof: | Yes |
| Uv Protection: | Yes |

