All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ tear resistant anti static bulk bags ] match 38 Products.
Blue Fibc Bags Durable Bulk Packaging Solution for Your Business Needs
| Material: | Polypropylene |
|---|---|
| UV Protection: | Yes |
| Size: | 35 X 35 X 50 Inches |
1000kg Antistatic Bags Customized Size with Good Cold Resistance
| Features: | Durable, Reusable, Eco-friendly |
|---|---|
| Resistance To Chemical: | Excellent |
| Color: | Black |
CROHMIQ Fabric Fibc Bag for UN Big Bag with Anti-static Properties
| Uv Protection: | Yes |
|---|---|
| Top Option: | Filling Spout |
| Coating: | Anti-static |
Antistatic Bags 10^4-10^6 Ohm/sq Customized Size Excellent Abrasion Resistance
| Size: | Big |
|---|---|
| Resistance To UV: | Excellent |
| Resistance To Abrasion: | Excellent |
Discharge Bottom Big Bag FIBC with Safety Factor 5:1 and UV Resistant Coating for Heavy Duty Material Handling
| Certificates: | ISO, SGS, Etc. |
|---|---|
| Bottom: | Plain/Discharge/Spout |
| MOQ: | 500pcs |
Cold Resistant Double Stitch Conductive Big Bag UV Resistant
| Resistance To UV: | Excellent |
|---|---|
| Stitch Strength: | Double Stitch |
| Static Decay: | Less Than 0.5 Seconds |
One Ton Bulk Bag with CROHMIQ Fabric High-Efficiency UN Big Bag
| Uv Protection: | Yes |
|---|---|
| Safety Factor: | 5:1 |
| Load Capacity: | 1000kg |
Custom-Made Baffle Bags for Your Unique Packaging Requirements
| Moistureproof: | Yes |
|---|---|
| Recyclable: | Yes |
| Material: | Polypropylene |
Anti Sift PP Jumbo Bags with 4400lbs Capacity
| Size: | Customizable |
|---|---|
| Uv Protection: | Yes |
| Anti-Static: | Yes |
UN Big Bag Your One-Stop Destination For And Affordable Bulk Packaging Solutions
| Type: | Circular |
|---|---|
| Weight: | 1.5kg |
| Load Capacity: | 1000kg |

