All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ uv resistant fibc bulk bag ] match 240 Products.
Open Top Yellow Big Bag FIBC UV Treated 2200 LBS For Granular Packaging
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Yellow Big Bag |
| Capacity: | 2200lbs |
Heavy Duty Circular / Tubular Big Bag FIBC Virgin PP For Storage / Transportation
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 Standard |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Circular / Tubular PP Woven Big Bag FIBC With Zipper Closure Super Sack
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| Certificate: | SGS/CPTC |
| Capacity: | 2200lbs |
PTA Packing Big Bag FIBC , Four-Panel Bulk Pellet Big Bag Circular
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 Standard |
| Certificate: | SGS/CPTC |
UV treated anti-sifting Food Grade big Bulk Bag FIBC one tonne capacity
| Color: | White |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Certificate: | SGS/CPTC |
PP Material Industrial Food Grade FIBC Big Bags For Rice / Flour / Food
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Capacity: | 2200lbs |
Circular / Tubular Half Cross Corner PP Woven Big Bag FIBC Super Sack
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| Certificate: | SGS/CPTC |
| Capacity: | 2200lbs |
Two Ton Loading Orange Big Bag FIBC With Four Loops 10'' High / Fully Belted
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 Standard |
| Lifting Loops: | Fully Belted |
1000KG TYPE C FIBC Plastic Waterproof Big Bulk Bags
| Capacity: | 1000KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |

