All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ uv resistant fibc bulk bag ] match 240 Products.
1000kg Capacity Jumbo Square Bottom Big Bag FIBC with half cross corner
| Print: | Three Colors At Most On One Panel |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Four Loops 1000KGS Big Bag FIBC , Soil Mineral Construction One Ton Bulk Bags
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 Standard |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Conductive PP Big Bag 1 Ton Super Sack Bulk Bag Jumbo Big Bag
| Capacity: | 1320lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Custom-Made Baffle Bags for Your Unique Packaging Requirements
| Moistureproof: | Yes |
|---|---|
| Recyclable: | Yes |
| Material: | Polypropylene |
Conductive Fabric Antistatic Bags 1000kg Excellent Resistance to Chemical
| Size: | Customized |
|---|---|
| Material: | Conductive Fabric |
| Resistance To Chemical: | Excellent |
1 Ton Big Jumbo Bags with Abrasion Resistance Cold Resistance 10^4-10^6 Ohm/sq
| Surface Resistance: | 10^4-10^6 Ohm/sq |
|---|---|
| Tear Strength: | Excellent |
| Resistance To Abrasion: | Excellent |
Black Conductive Big Bag With Excellent Chemical Resistance Static Decay 0.5 Seconds
| Resistance To UV: | Excellent |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Tear Strength: | Excellent |
Conductive Big Bag In Black With Conductive Fabric And Surface Resistance
| Color: | Black |
|---|---|
| Resistance To UV: | Excellent |
| Material: | Conductive Fabric |
white 39x39" 4400lbs Conductive Big Bag For Flammable Material
| Product Name: | Type C Conductive Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 39*39",41*41’’ |
| Color: | White |
Grounded PP FIBC Conductive Big Bag Bulk Storage Bags White 2205lbs
| Certificate: | NEL/SGS |
|---|---|
| Ability: | Anti-static Anti-sifting |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |

