All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ anti static large bulk bags ] match 84 Products.
UN Big Bag with 1000kg Load Capacity Anti-static Coating and Cross Corner Loops for Secure Transportation
| Load Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Coating: | Anti-static |
| Capacity: | 1000kg |
4 Mil/6mil Anti-Static Big Bag FIBC Bulk Bags for Industrial Use
| Moisture Barrier: | Up To 3,000 LBS |
|---|---|
| Stabilization: | UV |
| Color: | White |
500kg Capacity Anti Static Poly Bags Conductive Material Industrial Only
| Weight Capacity: | Customizable |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Uv Protection: | Yes |
TYPE D Baffle Anti Static Bulk Bags Efficient And Reliable Packaging Solution
| Usage: | Bulk Material Handling |
|---|---|
| Color: | White |
| Lifting Style: | 4 Corner Loops |
1000kg One Ton Un Bulk Bags Versatile and Durable for Various Material Handling Needs
| Safety Factor: | 5:1 |
|---|---|
| Uv Protection: | Yes |
| Size: | 90x90x120cm |
Bulk Bag in 1000kg UN Big Bag made of CROHMIQ fabric for bulk transport and packaging
| Un Certification: | UN Certified |
|---|---|
| Coating: | Anti-static |
| Load Capacity: | 1000kg |
Transportation and Storage Made Easy with Anti-static Coating UN Big Bag Customized Logo Printing
| Coating: | Anti-static |
|---|---|
| Usage: | Transportation/Storage |
| Logo: | Accept Customized Logo Printing |
Chemical Resistant Anti Static Bulk Bags with Baffle Design for 1000kg Capacity
| Filling Style: | Open Top |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Discharge Style: | Flat Bottom |
Anti Sift Anti Static Jumbo Bags Chemicals Industry Standard
| Anti-Static: | Yes |
|---|---|
| Weight Capacity: | Customizable |
| Uv Protection: | Yes |
Ungroundable Anti Static Bags The Ultimate Solution for Safe Transport
| Size: | Customizable |
|---|---|
| Moisture Proof: | Yes |
| Anti-Sift: | Yes |

