All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ anti static large bulk bags ] match 79 Products.
UN Big Bag with Duffle Top Filling Spout, Baffle for Load Stability, and Cross Corner Loops for Secure Handling
| Usage: | Transportation/Storage |
|---|---|
| Filling Spout: | Duffle Top |
| Baffle: | Yes |
Cold Resistant Double Stitch Conductive Big Bag UV Resistant
| Resistance To UV: | Excellent |
|---|---|
| Stitch Strength: | Double Stitch |
| Static Decay: | Less Than 0.5 Seconds |
Double Chain Stitching and 4 Corner Loops Conductive Big Bag for Conductive Packaging
| Load Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Usage: | Transportation/Storage |
| Loop Color: | Blue |
UN Big Bag with Double Chain Stitching Blue Loop Color and Filling Spout for Secure Transport
| Top: | Filling Spout |
|---|---|
| Coating: | Anti-static |
| Static Protection: | Yes |
1000kg Load Capacity UN Big Bag 6mil Thickness Durable Packaging
| Type: | Circular |
|---|---|
| Weight: | 1.5kg |
| Load Capacity: | 1000kg |
UN Big Bag Your One-Stop Destination For And Affordable Bulk Packaging Solutions
| Type: | Circular |
|---|---|
| Weight: | 1.5kg |
| Load Capacity: | 1000kg |
1 Ton Ventilated Fibc Bags Non Grounded Super Sack
| Product Name: | Non-grounded Big Bag |
|---|---|
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
| Ability: | Anti-static |
3000lbs Big Bag FIBC UV Stabilization for Safe and Secure Transportation
| Usage: | Transportation And Storage Of Bulk Materials |
|---|---|
| Safety Factor: | 5:1 |
| Customizable: | Yes |
Blue Baffle Conductive Antistatic Bag for Sensitive Components
| Bottom Option: | Discharge Spout |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Top Option: | Filling Spout |
Big Bulk Pp Sack 1000kg FIBC Jumbo Bag For Cement
| Bottom Option (Discharge): | Customized |
|---|---|
| Loading Weight: | 500-3000kg |
| Product Name: | 100% Virgin PP |

