All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ anti static large bulk bags ] match 79 Products.
2205 Lbs Capacity Anti Static Baffle Jumbo Bag for Heavy Duty Storage
| Lifting Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Moistureproof: | Yes |
| Color: | White |
Anti Sift 4400lbs Baffle Bulk Bags for Efficient and Durable Material Handling
| Moistureproof: | Yes |
|---|---|
| Filling Style: | Open Top |
| UV Protection: | Yes |
Anti Static UN Big Bag with 6mil Thickness for Bulk Material Packaging and Transport
| Safety Factor: | 5:1 |
|---|---|
| Size: | 90x90x120cm |
| Type: | Circular |
Customized Liner And Anti-static Ability In Baffle Bag With Internal Partition
| Zipper: | Customized |
|---|---|
| Internal Partitiion: | Yes, 4pcs At Corners |
| Minimum Oeder Quantity: | 1*20\'fcl |
Conductive Anti Static Jumbo Bags With Baffle For Efficient And Safe Storage - Type D
| Product Name: | Ungroundable Anti Sift Anti Static Bulk Bags |
|---|---|
| Size: | 35 X 35 X 50 Inches |
| Anti Static Feature: | Yes |
4400lbs Blue Fibc Anti Static Bulk Bags Durable Solution For Packaging
| UV Protection: | Yes |
|---|---|
| Product Name: | Ungroundable Anti Sift Anti Static Bulk Bags |
| Size: | 35 X 35 X 50 Inches |
4400lbs Baffle Anti Static Bags for Chemicals - Efficient and Reliable
| Product Name: | Ungroundable Anti Sift Anti Static Bulk Bags |
|---|---|
| Anti Static Feature: | Yes |
| Lifting Style: | 4 Corner Loops |
4400lbs TYPE D Anti Static Bulk Bags for Chemicals - Reliable and Durable Solution
| Anti Sift Feature: | Yes |
|---|---|
| Discharge Style: | Flat Bottom |
| Product Name: | Ungroundable Anti Sift Anti Static Bulk Bags |
1000kg Capacity Un Bulk Bag Made with CROHMIQ Fabric for and Safe Storage Solutions
| Material: | Polypropylene |
|---|---|
| Bottom Option: | Discharge Spout |
| Load Capacity: | 1000kg |

