All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ anti static un big bag 1000kg ] match 53 Products.
1000kg One Ton Un Bulk Bags Versatile and Durable for Various Material Handling Needs
| Safety Factor: | 5:1 |
|---|---|
| Uv Protection: | Yes |
| Size: | 90x90x120cm |
1000kg Capacity Un Bulk Bag Made with CROHMIQ Fabric for and Safe Storage Solutions
| Material: | Polypropylene |
|---|---|
| Bottom Option: | Discharge Spout |
| Load Capacity: | 1000kg |
Excellent Resistance To UV Black Conductive Big Bag Anti Static Coating
| Color: | Black |
|---|---|
| Resistance To UV: | Excellent |
| Resistance To Chemical: | Excellent |
Blue Loop Color Big Bag Packing for Tote Handbag-sports Sling Lugage High Capacity
| Logo: | Accept Customized Logo Printing |
|---|---|
| Filling Spout: | Duffle Top |
| Usage: | Transportation/Storage |
35x35" Chemical UN Big Bag / PP Bulk Bag / FIBC For Dangerous Goods
| Product Name: | One Ton Gravel Bag |
|---|---|
| Capacity: | Up To 2200lbs |
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
Antistatic Bags 10^4-10^6 Ohm/sq Customized Size Excellent Abrasion Resistance
| Size: | Big |
|---|---|
| Resistance To UV: | Excellent |
| Resistance To Abrasion: | Excellent |
Cold Resistant Double Stitch Conductive Big Bag UV Resistant
| Resistance To UV: | Excellent |
|---|---|
| Stitch Strength: | Double Stitch |
| Static Decay: | Less Than 0.5 Seconds |
Double Chain Stitching and 4 Corner Loops Conductive Big Bag for Conductive Packaging
| Load Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Usage: | Transportation/Storage |
| Loop Color: | Blue |
1000kg Capacity Un Certified Bulk Bags with Anti Static 6mil Material
| Static Protection: | Yes |
|---|---|
| Un Certification: | UN Certified |
| Material: | Polypropylene |
2200lbs Un Bulk Bags Strong and Durable for Heavy Duty Packaging
| Top Option: | Filling Spout |
|---|---|
| Lifting Loops: | 4 |
| Un Certification: | UN Certified |

