All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ anti static un big bag 1000kg ] match 53 Products.
4 Corner Loops Big Bag Unloader for Heavy-Duty Applications
| Loop Color: | Blue |
|---|---|
| Corner Loops: | 4 |
| Load Capacity: | 1000kg |
1000kg Anti Static Emptying Un Rated Bulk Bags Customized Bottom
| Bottom Option (Discharge): | Customized |
|---|---|
| Loading Weight: | 500-3000kg |
| Product Name: | 100% Virgin PP |
Anti - Static Sand Cement Bulk PP Woven Big Bag 4 Cross Corner Loop
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
3000lbs Big Bag FIBC UV Stabilization for Safe and Secure Transportation
| Usage: | Transportation And Storage Of Bulk Materials |
|---|---|
| Safety Factor: | 5:1 |
| Customizable: | Yes |
Customized 1000kg Anti Static Bags Abrasion Resistant Less Than 0.5S Static Decay
| Static Decay: | Less Than 0.5 Seconds |
|---|---|
| Material: | Conductive Fabric |
| Resistance To UV: | Excellent |
Fertilizer Conductive UV Resistant Big Bag With Abrasion Resistance
| Material: | Conductive Fabric |
|---|---|
| Static Decay: | Less Than 0.5 Seconds |
| Resistance To Water: | Good |
Customized Conductive Big Bag With Excellent UV Resistance And Corrosion Resistance
| Surface Resistance: | 10^4-10^6 Ohm/sq |
|---|---|
| Material: | Conductive Fabric |
| Stitch Strength: | Double Stitch |
1000kg Load Capacity and Cross Corner Loops for Disposable Body Bag
| Load Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Usage: | Transportation/Storage |
| Static Protection: | Yes |
1000kg Un Certified Bulk Bags Woven PP Laminated Fabric
| Material: | Woven PP |
|---|---|
| Product Name: | Big Bag With UN Certification |
| Safety Ratio: | 5:1 |
1000KG TYPE C FIBC Plastic Waterproof Big Bulk Bags
| Capacity: | 1000KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |

