All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ bulk bag lifting loops ] match 434 Products.
Ungroundable Anti Static Bulk Bags for Chemical Distribution Solutions
| Size: | 35 X 35 X 35 Inches |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Capacity: | 4400 Lbs |
Half Cross Corner 1T Open Top UN Certified Fibc Bulk Bags
| Material: | Polypropylene |
|---|---|
| Design: | Open Top |
| Capacity: | 1000KG (1 Ton) |
PE / PP Liner Material Fibc Bulk Bag With 4/2/1 Lifting Loops And Certificates
| Lifting Loops: | 4/2/1 |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Bottom: | Plain/Discharge/Spout |
Food Grade FIBC Bulk Bag 1000kg SWL 100x100x120cm
| Uv Standard: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Feature: | Food Grade |
| Swl: | 500kg, 1000kg, 1500kg |
1000kg One Ton Un Bulk Bags Versatile and Durable for Various Material Handling Needs
| Safety Factor: | 5:1 |
|---|---|
| Uv Protection: | Yes |
| Size: | 90x90x120cm |
Food Grade FIBC Bulk Bag 95x95x110cm Open Top 2205lbs Capacity
| Feature: | Food Grade |
|---|---|
| Lifting Loops: | 2, 4, 6 |
| Type: | Food Grade |
500-2500kg Lifting Capacity Fibc Bulk Bag UV Resistant Coated with PE/PP Liner
| Material: | Polypropylene |
|---|---|
| MOQ: | 500pcs |
| Top: | Open/Filling/Duffle |
100% Virgin Polypropylene Food Grade FIBC Designed With 6 Lifting Loops And Duffle Top Option
| Type: | Food Grade |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 And 6:1 |
| Lifting Loops: | 2, 4, 6 |
Food Grade FIBC 100x100x120cm 4 Lifting Loops 1500kg SWL
| Swl: | 500kg, 1000kg, 1500kg |
|---|---|
| Sf: | 5:1, 6:1, |
| Uv Standard: | ASTM G 154-00 |

