All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ bulk bag lifting loops ] match 434 Products.
High Capacity Conductive Bulk Bags Perfect for Customer Requirements
| Loop Style: | Cross Corner |
|---|---|
| Conductivity: | Conductive |
| Waterproof: | Yes |
Food Grade FIBC Bulk Bag with UV Treatment ASTM G 154-00
| Bottom Option: | Discharge Spout, Flat Bottom, Conical Bottom |
|---|---|
| Feature: | Food Grade |
| Uv Standard: | ASTM G 154-00 |
Food Grade FIBC Bulk Bag ASTM G 154-00 UV Standard 100% Virgin Polypropylene
| Swl: | 500kg, 1000kg, 1500kg |
|---|---|
| Feature: | Food Grade |
| Bottom Size: | 35*35’’, 36*36’’, |
2200lbs Un Bulk Bags Strong and Durable for Heavy Duty Packaging
| Top Option: | Filling Spout |
|---|---|
| Lifting Loops: | 4 |
| Un Certification: | UN Certified |
4 Lifting Loops Jumbo Liner Bag For Customized Industrial Applications
| Material: | Polyethylene (PE) |
|---|---|
| Bottom Closure: | Flat Or With Discharge Spout |
| Capacity: | 1000kg - 3000kg |
Plain Bottom 1 Tonne Bags With OHSAS 18001 Certification And Corner Lifting Loops
| Customizable: | Yes |
|---|---|
| Reusable: | Yes |
| Color: | White |
Food Grade FIBC Bulk Bag with Conical Bottom 2205lbs Capacity
| Bottom Option: | Discharge Spout, Flat Bottom, Conical Bottom |
|---|---|
| Top Option: | Filling Spout, Duffle Top, Open Top |
| Sf: | 5:1, 6:1, |
Food Grade FIBC 1000kg SWL with 2 Lifting Loops and UV Treatment
| Feature: | Food Grade |
|---|---|
| Uv Treatment: | Standard ASTM G 154-00 |
| Bottom Option: | Discharge Spout, Flat Bottom, Conical Bottom |
Anti Sifting Un Certified Bulk Bags for Heavy Duty Transport Solutions
| Moisture Proof: | Yes |
|---|---|
| Weight: | 1.5kg |
| Customizable: | Yes |
UN Big Bag FIBC Bulk Bag with Duffle Top Filling Spout Double Chain Stitching and White Color for Secure Bulk Transport
| Usage: | Transportation/Storage |
|---|---|
| Logo: | Accept Customized Logo Printing |
| Baffle: | Yes |

