All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ bulk bag lifting loops ] match 443 Products.
Food Grade FIBC 1000kg SWL with 2 Lifting Loops and UV Treatment
| Feature: | Food Grade |
|---|---|
| Uv Treatment: | Standard ASTM G 154-00 |
| Bottom Option: | Discharge Spout, Flat Bottom, Conical Bottom |
Anti Sifting Un Certified Bulk Bags for Heavy Duty Transport Solutions
| Moisture Proof: | Yes |
|---|---|
| Weight: | 1.5kg |
| Customizable: | Yes |
UN Big Bag FIBC Bulk Bag with Duffle Top Filling Spout Double Chain Stitching and White Color for Secure Bulk Transport
| Usage: | Transportation/Storage |
|---|---|
| Logo: | Accept Customized Logo Printing |
| Baffle: | Yes |
4400lbs Capacity Conductive Bulk Bags for Conductive Materials
| Coating: | Uncoated |
|---|---|
| Uv Protection: | None |
| Material: | Polypropylene |
Industrial Grade Heavy Duty Bulk Bags Safety With No Print
| Dust_Proof: | Yes |
|---|---|
| Print: | With Or No |
| Size: | 90cm X 90cm X 90cm |
1000kg Capacity Un Certified Bulk Bags with Anti Static 6mil Material
| Static Protection: | Yes |
|---|---|
| Un Certification: | UN Certified |
| Material: | Polypropylene |
ISO 14001 Certified Dust Proof 1 Tonne Bags with Corner Lifting Loops for Dust-Free and Safe Industrial Applications
| Size: | 90cm X 90cm X 90cm |
|---|---|
| Uv Treatment: | Standard ASTM G 154-00 |
| Customizable: | Yes |
Custom Size Big Woven Jumbo Bulk Bag Super Sack FIBC For 1000Kg Bulk Products
| Contruction: | Circular |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs To 3000lbs |
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
Food Grade FIBC Bulk Bag with UV Treatment ASTM G 154-00
| Material: | 100% Virgin Polypropylene |
|---|---|
| Uv Treatment: | Standard ASTM G 154-00 |
| Swl: | 500kg, 1000kg, 1500kg |
Food Grade FIBC Bulk Bag 2205lbs Capacity with Filling Spout
| Capacity: | 2205lbs |
|---|---|
| Swl: | 500kg, 1000kg, 1500kg |
| Sf: | 5:1, 6:1, |

