All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ fibc type c ] match 392 Products.
Baffle Conductive Industrial Bulk Bags Anti - Sifting For Flammable Goods
| Certificate: | NEL/SGS |
|---|---|
| Ability: | Anti-static Anti-sifting |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
1 Ton Conductive Big Bag Groundable For Anti - Static Pp Fabric , 5-1 Safety Factor
| Capacity: | 2200lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
Four - Panel 600KG Conductive Big Bag , White Polypropylene Big Bulk Bag
| Capacity: | 600KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Polypropylene Groundable Conductive Big Bags Flexible Intermediate Bulk Containers
| Capacity: | 800KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Baffle Conductive Big Bag , Large Anti Static Bags With Pp Fabric Material
| Certificate: | NEL/SGS |
|---|---|
| Ability: | Anti-static Anti-sifting |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
White Conductive Big Bags , Fibc Big Bags Preventing Combustion And Explosion
| Capacity: | 800KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Coal Tar Pitch Lumps 2200LBS Jumbo Bags With Cross Corner Or Corner Loops
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2200lbs |
Open Top White Jumbo Bags With Top Perimeter For Packing Agricultural Products
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
Polypropylene Groundable Conductive Big Bags Anti Static
| Capacity: | 800KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
2 Ton Polypropylene Ventilated Breathable Baffle Bulk Bags
| Loading Weight: | 2Ton |
|---|---|
| Bottom Option (Discharge): | Flat Bottom |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |

