All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ fibc type c ] match 392 Products.
Conductive FIBC The Practical and Durable Solution for Conductive Material Handling
| Lifting Style: | Forklift |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Type: | U Panel |
Cement / minerals / chemicals transportation 1 Tonne bags FIBC U-panel
| Product Name: | U-panel 1 Ton Bag |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Potato ventilated bulk bags 1.5tonne , red breathable PP fabric FIBC Bags
| Product Name: | Ventilated Potato Bulk Bags |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| Uv Treatment: | Standard Of ASTM G 154-00 |
Breathable polypropylene fabric Ventilated bulk bags , vegetable onion tonne bag
| Product Name: | Ventilated Bulk Bags |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| Uv Treatment: | Standard Of ASTM G 154-00 |
Bulk Form Fit PE big bag liner attached to outer Polypropylene Jumbo Bags
| Product Name: | Form Fit PE Big Bag Liner |
|---|---|
| Material: | PE |
| Color: | Natural, Blue, Black, Pink |
Large clear Form Fit PE Bulk Fibc big bag liner for carbons / fine powder
| Product Name: | Form Fit PE Big Bag Liner |
|---|---|
| Material: | PE |
| Color: | Natural |
Transparent 3mil 6mil Thickness Form Fit PE Big Bag Liner Of LLDPE/LDPE
| Product Name: | Form Fit PE Big Bag Liner |
|---|---|
| Material: | PE |
| Color: | Natural |
Corner Loops UN Bulk Bags 2200lbs ASTM G 154-00 White 1000kgs
| Product Name: | 1 Ton U-panel Bag |
|---|---|
| Loops: | Corner Loops |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Open Top Flat Bottom Ton PP Woven Bulk Bag For Builder Construction
| Size: | 35x35x35" |
|---|---|
| Material: | Woven PP |
| Capacity: | Up To 2200lbs |

