All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ fibc type c ] match 392 Products.
Cross Corner 2205 Lbs Baffle Bag for Heavy Duty Industrial Applications
| Printing: | Customized |
|---|---|
| Name: | PP Fabric 4 Panel Baffle Bag |
| Size: | Customized |
white 39x39" 4400lbs Conductive Big Bag For Flammable Material
| Product Name: | Type C Conductive Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 39*39",41*41’’ |
| Color: | White |
Conductive PP Big Bag 1 Ton Super Sack Bulk Bag Jumbo Big Bag
| Capacity: | 1320lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
1000kg Anti static Industrial Bulk Bags CROHMIQ blue / white for storage chemical powder
| Product Name: | Type D Dissipative Bag |
|---|---|
| Material: | CROHMIQ Fabric |
| Color: | Blue / White |
Anti static bulk bags CROHMIQ blue
| Product Name: | Type D Dissipative Bag |
|---|---|
| Material: | CROHMIQ Fabric |
| Color: | Blue / White |
6OZ Ventilated Bulk Bags Recyclable for Transport
| Type: | Big Bag |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs To 3000lbs |
| Material: | PP |
Circular Groundable Container Liner Bags for Bulk Goods Storage and Transportation
| Printable: | Yes |
|---|---|
| Treatment: | UV Treated |
| Bottom Size: | 35*35'', 39*39'', 41*41'' |
Food Grade IBC Bulk Bags with SGS Certification and 2500 LBS Capacity
| Safety Factor: | 5:1 |
|---|---|
| Weight: | 1.5kg |
| Bottom Option: | Discharge Spout |
6mil Thickness Ventilated Bulk Bags with UV Stabilization
| Dust Proof: | Yes |
|---|---|
| Top Option: | Filling Spout |
| Color: | White |
1 Tonne Anti-Sifting Container Liner Bags 6mil Waterproof Cargo Bags for Industrial
| Material: | PP |
|---|---|
| UV Protection: | Yes |
| Feature: | Waterproof , Recyclable, Anti Sifting |

