All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ fibcs jumbo bags ] match 229 Products.
Anti Sifting Un Certified Bulk Bags for Heavy Duty Transport Solutions
| Moisture Proof: | Yes |
|---|---|
| Weight: | 1.5kg |
| Customizable: | Yes |
UN Big Bag The Perfect Solution for Heavy-Duty and Bulk Material Handling Needs
| Corner Loops: | 4 |
|---|---|
| Lifting Capacity: | 1000kg |
| Baffle: | Yes |
UV Resistance Double Stitch Antistatic Bags 1000kg with Less Than 0.5s Static Decay
| Resistance To Abrasion: | Excellent |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Resistance To UV: | Excellent |
Fertilizer Conductive UV Resistant Big Bag With Abrasion Resistance
| Material: | Conductive Fabric |
|---|---|
| Static Decay: | Less Than 0.5 Seconds |
| Resistance To Water: | Good |
UV Resistance Conductive Big Bag Good Cold Resistance Chemical Resistance
| Color: | Black |
|---|---|
| Tear Strength: | Excellent |
| Stitch Strength: | Double Stitch |
Conductive Fabric Polypropylene Ventilated Baffle Bulk Bag UV Resistant 2T
| Resistance To UV: | Excellent |
|---|---|
| Sealing Strength: | Well |
| Resistance To Abrasion: | Excellent |
Black Conductive Big Bag With Excellent Chemical Resistance Static Decay 0.5 Seconds
| Resistance To UV: | Excellent |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Tear Strength: | Excellent |
Container Big Bulk Jumbo Fibc Bags 1 Ton 1.5 Ton 2 Ton With Nylon Webbing Lifting
| Contruction: | Circular |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs To 3000lbs |
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
Fertilizer Conductive Big Bag With Chemical Resistance And Water Resistance
| Resistance To Water: | Good |
|---|---|
| Color: | Black |
| Tear Strength: | Excellent |
4 Lifting Loops Jumbo Bag for Filling and Easy Lifting Demands
| Lifting Capacity: | 500-2500kg |
|---|---|
| Safety Factor: | 5:1 |
| Coating: | UV Resistant |

