All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ fibcs jumbo bags ] match 229 Products.
Good Resistance to Water Antistatic Bags 1000kg with Well Sealing Strength
| Material: | Conductive Fabric |
|---|---|
| Resistance To Water: | Good |
| Stitch Strength: | Double Stitch |
Customized Conductive Big Bag With Excellent UV Resistance And Corrosion Resistance
| Surface Resistance: | 10^4-10^6 Ohm/sq |
|---|---|
| Material: | Conductive Fabric |
| Stitch Strength: | Double Stitch |
Customized Conductive Big Bag for Maximum Protection and Durability
| Static Dissipation: | Yes |
|---|---|
| Capacity: | 4400lbs |
| Lifting Style: | Forklift |
Anti Static Bulk Bags for Conductive Material Storage and Transportation
| Size: | Customizable |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Color: | Blue |
500kg Large Capacity Anti Static Bulk Bags with Ungroundable Material
| Anti-Sift: | Yes |
|---|---|
| Bulk Bags: | Yes |
| Color: | Blue |
Chemicals PP Material Big Flexible Intermediate Bulk Containers
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
4400lbs Load Capacity Blue Anti Static Poly Bags with Moisture Resistance
| Uv Resistant: | Yes |
|---|---|
| Capacity: | 4400 Lbs |
| Bottom Option: | Discharge Spout |
500KG Groundable Jumbo Ventilated Bulk Bags Open Top Anti Static
| Capacity: | 500KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
2 Ton Polypropylene Ventilated Breathable Baffle Bulk Bags
| Loading Weight: | 2Ton |
|---|---|
| Bottom Option (Discharge): | Flat Bottom |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
One Ton Bulk Bag with CROHMIQ Fabric High-Efficiency UN Big Bag
| Uv Protection: | Yes |
|---|---|
| Safety Factor: | 5:1 |
| Load Capacity: | 1000kg |

